2020
2022

Benátecký pohár ovládl Léo Van Gysel.

Zveřejněno: 9. 9. 2024

V benátecké NIBE Aréně se ve dnech 6.-8.9.2024 uskutečnil v pořadí již 29.ročník turnaje dospělých Grand prix A - Benátecký pohár - Memoriál Petra Martince st.. Republikového turnaje se kromě českých hráčů zúčastnil Francouz Léo Van Gysel, který je novou posilou benáteckého extraligového týmu pro nadcházející sezónu a ukrajinští hráči Oleg Amosov (BK 1973 Benátky n/J)  a Sofia Lavrova. Ve dvouhře mužů papírové předpoklady potvrdil právě Francouz Léo Van Gysel, který ve finále porazil Olega Amosova 2:0 na sety a zajistil si tak premiérové vítězství na turnaji. Ve dvouhře žen zvítězila Petra Benišová (BK Kopřivnice), která ve finále porazila Gabrielu Trötzmüllerovou (FSpS Mu Brno) 2:0 na sety. Ve čtyřhře mužů se z prvenství radovala dvojice Jaromír Janáček  (SKB Český Krumlov) a Matěj Hubáček (BK METEOR Praha), kteří ve finále porazili dvojici SK Prosek Praha Václav Palán- Adam Šulc 2:1 na sety. Ve čtyřhře žen zvítězila dvojice Lucie Krpatová - Kateřina Valentová (TJ Sokol Polabiny Pardubice) , která porazila 2:0 na sety dvojici klubu SK Hamr Praha Klára Šilhavá- Radka Šilhavá. Ve smíšené čtyřhře se z vítězství radoval pár Adam Šulc (SK Prosek Praha)- Klára Šilhavá (SK Hamra Praha), který ve velmi dramatickém finále porazil ukrajinský pár Oleg Amosov- Sofia Lavrova 2:1 na sety. Nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal Adam Šulc (SK Prosek ), který obdržel cenou věnovanou ředitelem turnaje a to nákup od partnera BILLA  v hodnotě 1.300,-Kč . Nejmladší hráčkou turnaje byla Adéla Turoňová (MTAC Praha) ročník 2008 a  hráčem pak  Denis Kerpl (Slovan Vesec) ročník 2007, oba dva obdrželi upomínkový předmět. Semifinalisté všech disciplín si pak rozdělili  finanční odměnu ve výši 40.000,-Kč " Myslím, že se nám podařilo uspořádat 29.ročník turnaje opět na vysoké úrovni. Po všechny tři dny jsme viděli velmi pěkné zápasy a finálová neděla pak byla přehlídkou skvělého badmintonu. Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci a průběhu turnaje za pomoc. I přes nemalé komplikace a souběh turnajů jsme dokázali turnaj pokrýt celý turnaj z řad rozhodčích našeho klubu. Věřím, že hráči odjížděli spokojeni a my se již nyní chystáme na jubilejní 30.ročník, který se bude hrát v benátecké NIBE Aréně ve dnech 29.-31.8.2025 " říká prezident klubu Petr Martinec.